• DEN ZEMĚ

• Do fotoalba byla přidána nová galerie DEN ZEMĚ.

Dne 17. 4. se v naší škole uskutečnil Den Země, jehož cílem je podpořit ochranu životního prostředí a připomenout lidem, že Země je náš domov, o který bychom měli pečovat. Žáci osmých tří si pod vedením pana učitele Zejdy připravili pro své spolužáky celkem 11 stanovišť, na kterých byli s tímto tématem seznámeni. Děkujeme všem, kteří se na přípravách této akce podíleli.

• Hasiči

• Do fotoalba  borotické školky byla přidána nová galerie Hasiči.

!150! Když plameny ohně vzplanou, hasiči ví, co teď tím. Co teď s tím. Jak říct ohni následnou? 150 vytočím! Navštívili jsme profesionální hasiče ze Znojma. Viděli jsme hasičskou zásahovou výzbroj, hasičské auta, přípravu na výjezd i celou stanici. Děti byly z exkurze opravdu nadšené.

• Divadlo

• Do fotoalba  borotické školky byla přidána nová galerie Divadlo .

Dne 5.4.2024 jsme jeli do divadla Radost v Brně na Příběh králíčka Péti. Představení, které bylo kombinací muzikálu a loutkového divadla se dětem moc líbilo. Vyprávění bylo opravdu napínavé a kulisy nádherné.

• Hledání pokladu

• Do fotoalba I. MŠ byla přidána nová galerie Hledání pokladu.

Šel zajíček od slepičky a cestou poztrácel vajíčka. To byl jeden z úkolů cesty za pokladem. Děti si zopakovaly znalosti o domácích zvířatech, o dopravních značkách, musely poznat geometrické tvary, zahrát si pohybové hry a nakonec najít opravdový poklad. Ve velké truhle byly společenské hry i dobroty. To je tak, když jedna maminka vymyslí, druhá přichystá a hurá za pokladem!

• Edukačně stimulační skupinka s předškoláky

• Do fotoalba borotické školky byla přidána nová galerie Edukačně stimulační skupinka s předškoláky.

Každý čtvrtek u nás probíhá program, který si klade za cíl rozvoj předškolních dětí. Hravou formou podněcuje schopnosti, dovednosti a funkce pro zvládání trivia (tj. pro budoucí čtení, psaní, počítání). Navštívila nás i paní učitelka Mgr. Miriam Kočí, která bude učit budoucí prvňáčky. Paní učitelka dala předškolákům dáreček, děti to moc potěšilo.

• Velikonoční výzdoba

• Do fotoalba borotické školky byla přidána nová galerie Velikonoční výzdoba.

Slunce nám krásně hřeje, jaro je konečně tady a s ním se pojí i oblíbené období Velikonoc. My jsme nezaháleli a začali jsme tvořit velikonoční výzdobu před školkou. Podívali jsme se i na krásné zajíčky před obecním úřadem v Boroticích. Veselá velikonoční výzdoba dětem udělala radost. Krásné jaro přeje MŠ Borotice :-)

• Olympijský čtyřboj

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Olympijský čtyřboj.

V úterý 2.4. jsme se poprvé zúčastnili akce Olympijský čtyřboj, který se skládal z disciplín: sed led, skok přes švihadlo, hod medicimbálem a trojskok. Bojovali jsme, co nám síly stačily. Nakonec jsme si odvezli diplom za 9. místo, nasbírali jsme zkušenosti a příští rok budeme bojovat silnější a chytřejší! Velká poklona našim bojovníkům! podrobné výsledky zde:

• Mažoretky

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Mažoretky.

Naše Božické mažoretky v sobotu 16.3. vystupovaly na Zimním halovém kvartetu hasičů v Brně- Modřicích.