• Čarodějnický rej

     • Do fotoalba byla přidána nová galerie Čarodějnický rej.

      Dne 30.4. proběhl čarodějnický rej, kterého se zúčastnili žáci 1 - 4 třídy. Každá třída měla připravený projektový výukový den, kde si děti zopakovaly hravou formou učivo. Chválíme za hezké kostýmy. 

        IV. třída děkuje Domovu Božice za pozvání ke společnému opékání špekáčků. Všechny děti si to moc užily. Bylo to super dopoledne - Děkujeme. 

     • Pěvecká soutěž

     • Do fotoalba byla přidána nová galerie Pěvecká soutěž.

      Po delší pauze u nás letos v pátek 19.4. v nové učebně hudební výchovy proběhlo školní kolo pěvecké soutěže. Vystoupit s vybranou písní není snadné a každý zpěvák potřebuje velkou dávku odvahy. Přes lehký třes v hlase děti podaly opravdu krásné výkony a rozhodování poroty nebylo vůbec jednoduché. Do poroty usedly : náš host pí. uč. Veronika Pacíková, pí. uč. Miriam Kočí, pí. uč. Zuzana Ralenovská a paní asistentka Kateřina Kočí. 

      Na stupních vítězů se umístili:

             

             1. kategorie 1.-2. třída:

      1. 1. místo - Matyáš Pacík

       2. místo -  Lucie Machýčková, Eliška Vorlická

       3. místo - Elena Bojdová, Barbora Čadová

            Čestné uznání : Isabela Konupčiková, Sofie Šindlerová

            

             2. kategorie 3. - 4. třída

                   1. místo- Elena Benešová

                   2. místo - Pavel Bojda, Ondřejka Škrabalová

                   3. místo - Karolína Kocábová, Laura Malá

              Čestné uznání : Patricie Pavlíková, Denisa Těthalová

             

              3. kategorie 5. - 6. třída

                   1. místo - Nela Benkovičová

                   2. místo - Matyáš Čada

                   3. místo - Matěj Švec

                

                                                      BLAHOPŘEJEME!!!

     • DEN ZEMĚ

     • Do fotoalba byla přidána nová galerie DEN ZEMĚ.

      Dne 17. 4. se v naší škole uskutečnil Den Země, jehož cílem je podpořit ochranu životního prostředí a připomenout lidem, že Země je náš domov, o který bychom měli pečovat. Žáci osmých tří si pod vedením pana učitele Zejdy připravili pro své spolužáky celkem 11 stanovišť, na kterých byli s tímto tématem seznámeni. Děkujeme všem, kteří se na přípravách této akce podíleli.

     • Hasiči

     • Do fotoalba  borotické školky byla přidána nová galerie Hasiči.

      !150! Když plameny ohně vzplanou, hasiči ví, co teď tím. Co teď s tím. Jak říct ohni následnou? 150 vytočím! Navštívili jsme profesionální hasiče ze Znojma. Viděli jsme hasičskou zásahovou výzbroj, hasičské auta, přípravu na výjezd i celou stanici. Děti byly z exkurze opravdu nadšené.

     • Divadlo

     • Do fotoalba  borotické školky byla přidána nová galerie Divadlo .

      Dne 5.4.2024 jsme jeli do divadla Radost v Brně na Příběh králíčka Péti. Představení, které bylo kombinací muzikálu a loutkového divadla se dětem moc líbilo. Vyprávění bylo opravdu napínavé a kulisy nádherné.

     • Hledání pokladu

     • Do fotoalba I. MŠ byla přidána nová galerie Hledání pokladu.

      Šel zajíček od slepičky a cestou poztrácel vajíčka. To byl jeden z úkolů cesty za pokladem. Děti si zopakovaly znalosti o domácích zvířatech, o dopravních značkách, musely poznat geometrické tvary, zahrát si pohybové hry a nakonec najít opravdový poklad. Ve velké truhle byly společenské hry i dobroty. To je tak, když jedna maminka vymyslí, druhá přichystá a hurá za pokladem!

     • Edukačně stimulační skupinka s předškoláky

     • Do fotoalba borotické školky byla přidána nová galerie Edukačně stimulační skupinka s předškoláky.

      Každý čtvrtek u nás probíhá program, který si klade za cíl rozvoj předškolních dětí. Hravou formou podněcuje schopnosti, dovednosti a funkce pro zvládání trivia (tj. pro budoucí čtení, psaní, počítání). Navštívila nás i paní učitelka Mgr. Miriam Kočí, která bude učit budoucí prvňáčky. Paní učitelka dala předškolákům dáreček, děti to moc potěšilo.

     • Velikonoční výzdoba

     • Do fotoalba borotické školky byla přidána nová galerie Velikonoční výzdoba.

      Slunce nám krásně hřeje, jaro je konečně tady a s ním se pojí i oblíbené období Velikonoc. My jsme nezaháleli a začali jsme tvořit velikonoční výzdobu před školkou. Podívali jsme se i na krásné zajíčky před obecním úřadem v Boroticích. Veselá velikonoční výzdoba dětem udělala radost. Krásné jaro přeje MŠ Borotice :-)